Wiadomości z Bytomia

Nie ma miejsca na nudę w Bytomiu

  • Dodano: 2012-01-18 11:45, aktualizacja: 2021-02-15 09:24

Zima zaatakowała, ku uciesze szkolnej braci, która 30 stycznia rozpocznie dwutygodniową labę. Jednak bez względu na to czy biała aura za oknem się utrzyma, przygotowania do akcji „Zima w mieście” – corocznego cyklu imprez dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w domu, trwają na całego.

Od 30 stycznia do 10 lutego (od poniedziałku do piątku) od 9.00 do 14.00 w ramach programu „Otwarte sale gimnastyczne” uczniowie pod okiem nauczycieli będą mogli skorzystać ze sportowego zaplecza 19 bytomskich szkół. Podobnie, jak w zeszłym roku na chętnych czekają zajęcia na ściance wspinaczkowej w Hali na Skarpie.

Ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu przygotował też Becek w ramach XII Zimowej Zakręconej Feriady Artystycznej. Przez dwa tygodnie mury Beceku tętnić będą artystycznym duchem za sprawą zajęć pod takimi intrygującymi nazwami jak: "Gdy ciało staje się głosem", "Mediacje wariacje", czy "Mast bi de myzyk".

Organizatorzy nie zapomnieli także o amatorach sztuki tanecznej, dla których od 30 stycznia do 3 lutego tancerze Śląskiego Teatru Tańca poprowadzą zajęcia z zakresu tańca nowoczesnego oraz tańca z użyciem rekwizytów.

Na miłośników jazdy na łyżwach czeka ślizgawka na Rynku. Od 8.00 do 15.00 za okazaniem legitymacji szkolnej uczniowie będą mogli z niej korzystać za darmo. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z łyżwami, od 10.00 do 11.00 zaplanowano bezpłatną naukę jazdy oraz szereg sportowych animacji. Dzieci i młodzież korzystająca z lodowiska przy ul. Pułaskiego 71, po okazaniu legitymacji szkolnej zapłacą za bilet tylko 2.50 zł.

„Zima w mieście” dotrze do wszystkich bytomskich dzielnic dzięki organizowanym w szkołach i świetlicach środowiskowych półkoloniom. I tak dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji m.in. Profilaktyczno-Terapeutycznej Świetlicy św. Elżbiety w Łagiewnikach, Spółdzielczego Klubu Relaks Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Szombierkach czy Zespołu Szkół Specjalnych w Bobrku.

W zanadrzu ma też coś CSW Kronika, która od 6 do 10 lutego poprowadzi warsztaty „Nadchodzą bohaterowie”, podczas których Michał Korchowiec pokaże uczestnikom m.in. jak zaprojektować kostium inspirowany architekturą. Niezwykły Bytom – ferie z bytomskimi podaniami – pod takim tytułem Miejska Biblioteka Publiczna organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję zapoznać się z najpopularniejszymi legendami i podaniami bytomskimi oraz wziąć udział w zabawach i konkursach związanych z poznanymi historiami. Zajęcia wokół literatury dziecięcej odbędą się także w placówkach filialnych.

Od 30 stycznia do 3 lutego od 12.00 do 14.00 na Biblioferiadę zaprasza również bytomska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy ul. Armii Krajowej 54B. Placówka organizuje zajęcia, w trakcie których dzieci od 6 do 13 lat, obok spotkania z literaturą dziecięcą, będą mogły wziąć udział w warsztatach recyklingowych.

 

W tym roku po raz pierwszy Feriada zagości też w Agorze Bytom. Na poziomie + 3 galerii od 31 stycznia do 2 lutego odbędzie się „Feriada na Poziomie”. W tych dniach Galeria na Poziomie zamieni się w przestrzeń spotkań poświęconych wizażowi i sztukom plastycznym. Wziąć w nich mogą udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat. Wystarczy do 20 stycznia zapisać się w sekretariacie Beceku (od 8.00 do 18.00) lub telefonicznie pod nr.: 32 389 31 09 wew. 100, 101.

A może wyjazd za granicę? Sprawdź zatem hotele w Hurghadzie.


Źródło: UM Bytom

Komentarze (2)    dodaj »

  • Arras

    czni. Wszystko płatne i w zamkniętym pomieszczeniach.Dla przykładu Dąbrowa Górn.jak zwykle w trakcie ferii ma bezpłatny aquapark,u nas nie ma nawet płatnego.No comment

  • Arras

    czni. Wszystko płatne i w zamkniętym pomieszczeniach.Dla przykładu Dąbrowa Górn.jak zwykle w trakcie ferii ma bezpłatny aquapark,u nas nie ma nawet płatnego.No comment

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.