Wiadomości z Bytomia

Nie będzie wyburzeń garaży przy ul. Witczaka

  • Dodano: 2022-07-27 07:00, aktualizacja: 2022-07-26 22:24

Uchwalona zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu przy ul. Dworskiej, Strzelców Bytomskich i Stanisława Witczaka nie oznacza likwidacji garaży przy ul. Witczaka.

Garaże przy ul. Witczaka niezagrożone

Dotychczas istniejące garaże będą mogły być wciąż eksploatowane - na tym terenie nie będą mogły powstawać nowe garaże.

W ostatnim czasie pośród właścicieli i najemców garaży ktoś rozpowszechnił nieprawdziwe informacje związane z rzekomymi planami wyburzenia garaży. Informacja taka pojawiła się w związku z projektem uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w rejonie ulic: Dworskiej, Strzelców Bytomskich i Stanisława Witczaka w Bytomiu - I etap. Uspokajamy. Uchwała nie przewiduje żadnej likwidacji istniejących garaży, które jak do tej pory będą mogły być użytkowane i remontowane przez dotychczasowych właścicieli. W tej sprawie z użytkownikami i właścicielami garaży spotkał się w poniedziałek 25 lipca prezydent Mariusz Wołosz.

- Uchwały związane z opracowaniem i wdrożeniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego są realizowane w naszym mieście celem dokładnego określenia przeznaczenia danego terenu. Uwzględniają one nie tylko kwestie środowiskowe, przestrzenne, zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków, ale również określają co może powstać na terenie objętym planem - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta. - W przypadku uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w rejonie ulicy Dworskiej, Strzelców Bytomskich i Witczaka nigdy nie było zapisu nakazującego likwidację istniejących garaży, a jedynie wprowadzone zostały zmiany dotyczące nowo powstających obiektów takich jak m.in: garaże, sklepy wielkopowierzchniowe, zabudowa jedno- i wielorodzinna czy lokali handlowych oraz gastronomicznych. Wprowadzona uchwała ograniczy możliwość budowania nowych garaży - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Tym samym własność każdej osoby, która posiada garaż na terenie należącym do gminy Bytom w rejonie ul. Witczaka jest niezagrożona.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również