Wiadomości z Bytomia

Moc przeznaczenia w Operze Śląskiej

  • Dodano: 2017-05-09 07:45, aktualizacja: 2017-05-08 12:19

Już w najbliższą sobotę, 13 maja o 18.00 na deskach Opery Śląskiej będziemy mogli zobaczyć po raz kolejny dzieło Giuseppe Verdiego „Moc przeznaczenia”. Przypomnijmy, że premierowy spektakl odbył się 18 marca i cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów.

Opery Verdiego cieszą się na bytomskiej scenie szczególną popularnością; tradycja verdiowska sięga tu najdawniejszych lat – od m.in.: historycznej inscenizacji „Traviaty” z 1946 roku, przez legendarne „Nabucco” (1983), widowiskową „Aidę” (2003) i „Don Carlosa” - nagrodzonego Złotą Maską w kategorii Spektakl Roku 2011. W tym roku do repertuaru Opery Śląskiej weszła kolejna opera Verdiego - „Moc przeznaczenia”.

Jedyna inscenizacja tego tytułu w Bytomiu miała miejscu w 1961 r. w reżyserii i inscenizacji Zbigniewa Zbrojewskiego, pod kierownictwem muzycznym Romana Mackiewicza i w scenografii Tadeusza Gryglewskiego. Reżyserem i scenografem najnowszego widowiska jest Tomasz Konina – autor wielu inscenizacji operowych bardzo wysoko ocenianych przez publiczność i krytyków.

„Moc przeznaczenia”, jedna z najdoskonalszych partytur uwielbianego przez publiczność na całym świecie włoskiego kompozytora, to opera o miłości, wojnie, przyjaźni i wierze w Boga. Jest tu wszystko, co najlepsze w operze: wzruszenie i śmiech, widowiskowość i intymność. Od tragicznych scen po sceny komiczne rodem z opery buffo.

Przedstawienie będzie można zobaczyć także w niedzielę, 14 maja o 18.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również