Wiadomości z Bytomia

Mekka miłośników kwiatów

  • Dodano: 2012-04-24 11:30, aktualizacja: 2012-04-24 12:45

 "Wszystko o kwiatach z całego świata" nabiera rozmachu! Druga edycja imprezy za nami. Przez cały weekend miłośnicy kwiatów z całego regionu mieli swoje wielkie święto w Agorze Bytom. Największa galeria handlowa w mieście rozkwitła atrakcjami dla florystów, działkowiczów oraz entuzjastów kwiecistej aranżacji przestrzeni.


 
Jedna z największych imprez florystycznych na Śląsku ruszyła w sobotę (21 kwietnia), o godzinie 13.00, gdy na scenie pojawił się Piotr Kardasz. Znany autor programów i książek przyrodniczych przez dwa dni był oblegany przez uczestników, zainteresowanych choćby pielęgnacją roślin czy zbawiennym wpływem kwiatów na zdrowie. Dyskusje i konsultacje ożywiały się zwłaszcza w sobotnie i niedzielne popołudnie. Prawdopodobnie nikt w Bytomiu nie będzie miał już wątpliwości czym różni się trójniak od półtoraka.
 
 
Wśród zaaranżowanych stoisk największą popularnością cieszyła się ekspozycja przygotowana przez firmę Urządzanie i Utrzymywanie Terenów Zieleni. Nie brakowało chętnych by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy kilkumetrowych drzewach czy przygotowanym oczku wodnym. Ciekawość gości imprezy sięgała aż do… kultury Dalekiego Wschodu. Organizatorka stoiska z Bonsai twierdziła wręcz, że nigdzie w Polsce zainteresowanie sztuką miniaturyzowania drzew nie jest tak duże, jak w Bytomiu. Artystyczne dusze mogły spełnić się na warsztatach Stalowych Aniołów, gdzie przy użyciu kolorowych szkiełek i cyny powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Podczas festiwalu zaprezentowały się również dwie kwiaciarnie mieszczące się w Agorze Bytom. Po pokazach kwiatów doniczkowych, zorganizowanych przez Green Inspiration, umiejętność przesadzania roślin z pewnością wydaje się już uczestnikom znacznie mniej skomplikowana.

 
 "Wszystko o kwiatach z całego świata” na stałe wpisało się we florystyczny kalendarz imprez na Śląsku. Pod względem atrakcji i frekwencji udało się znacznie poprawić zeszłoroczne wyniki. Uczestnicy wydarzenia mogą więc już powoli zastanawiać się, czym Agora zaskoczy w przyszłym roku. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również