Wiadomości z Bytomia

Koncert "Pod osłoną nocy"

  • Dodano: 2014-04-28 09:30
W ramach tegorocznej Nocy Muzeów 2014 Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza na koncert „Pod osłoną nocy” w wykonaniu EVAH (Ewa Uryga) i tria jazzowego. W sobotę, 17 maja, o godzinie 22.30 w bytomskiej Sali Gorczyckiego przy ul. W. Korfantego 34 zabrzmi jeden z najlepszych polskich głosów jazzowych i soulowych.
 
 
EVAH to artystka, która wielokrotnie pracowała w Stanach Zjednoczonych, gdzie porównywano ją z Mahalią Jackson czy Ellą Fitzgerald. Po 5 latach przerwy rozpoczęła pracę nad nowym albumem. Podczas koncertu wokalistka wykona premierowo swój najnowszy utwór „My only life”.
 
 
EVAH i trio bez wątpienia zostaną zapamiętani jeszcze długo po koncercie. Zespół wykona najpiękniejsze utwory o miłości z repertuaru Whitney Houston, Roberty Flack czy Lionel’a Richie. W programie znajdą się m.in. utwory takie jak „Hello”, „Thinking about you”, „Killing me softly”, „One moment in time”, „Endless love”, „Corcovado”, „Foggy Day”. EVAH to jeden z najlepszych polskich głosów jazzowych i soulowych. Artystka wielokrotnie pracowała w Stanach Zjednoczonych, gdzie porównywano ją z Mahalią Jackson czy Ellą Fitzgerald. Po 5 latach przerwy rozpoczęła pracę nad nowym albumem. W Muzeum wystąpi ze znakomitym jazzowym trio w składzie: Dariusz Ziółek ( gitara basowa), Piotr Wrombel (fortepian elektryczny) i Grzegorz Poliszak (perkusja).
 
Termin: 17 maja 2014 r., godz. 22.30 
Wykonawcy: EVAH (Ewa Uryga) i trio jazzowe
Miejsce: Sala Gorczyckiego
Wstęp: wolny
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.