Wiadomości z Bytomia

Kolejne dziecko z koronawirusem! Tym razem z Bytomia

  • Dodano: 2020-04-24 11:00

14 nowych przypadków koronawirusa w woj.śląskim. Poinformował o nich we wczorajszym popołudniowym raporcie resort zdrowia. Wśród zakażonych w woj.śląskim jest także dziecko.

Śląskie: Na myjnię w czasie COVID-19 bez mandatu? Myjnia samochodowa czyści auta z koronawirusa!

Szczegółowe informacje o nowych przypadkach zakażeń w woj.śląskim przekazał Śląski Urząd Wojewódzki.

Badania genetyczne próbek pobranych od kolejnych mieszkańców wykazały obecność koronawirusa u: 7 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 62, najmłodszy 45 lat), 4 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 młodych i 2 w średnim wieku), mieszkańca Tarnowskich Gór w sile wieku, mieszkańca powiatu tarnogórskiego w średnim wieku oraz dziecka z Bytomia – czytamy w komunikacie.

Niestety – jest kolejna ofiara śmiertelna. Wśród 19 zgonów o jakich poinformowało w czwartek, 23 kwietnia Ministerstwo Zdrowia jest 82-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w Raciborzu.

Są też dobre informacje z frontu walki z koronawirusem. 3 kolejne osoby wyzdrowiały: młoda mieszkanka Częstochowy i mieszkaniec Chorzowa w sile wieku przez ostatnie dni przebywali w izolacji w swoich domach, pod nadzorem sanepidu oraz lekarza zakaźnika. Z kolei w szpitalu w Rawie Mazowieckiej leczyła się starsza mieszkanka Częstochowy, od której pobrane próbki biologiczne nie wykazywały już obecności Covid-19.

Nowe dane oznaczają, że liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 10 511. 454 osoby do tej pory zmarły. W województwie śląskim odnotowano do tej pory 1649 przypadków zakażenia COVID-19. Zmarło 86 osób zakażonych koronawirusem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.