Wiadomości z Bytomia

Kino pod gwiazdami

  • Dodano: 2014-07-07 09:00
Kiedy dwa lata temu startowaliśmy z plenerowym kinem na poprzemysłowych terenach po byłej kopalni Szombierki, baliśmy się, że opuszczając Śródmieście, gdzie dotychczas odbywały się seanse, stracimy widzów. Czarny scenariusz się nie ziścił. Ludzie kochają kino i postindustrialne klimaty – mówi Anna Papierzańska z Beceku. 
 
Świadczy o tym frekwencja na „Brzuszku” – komedii romantycznej wyświetlonej wczoraj wieczorem w ramach rozpoczynającego się letniego cyklu filmowego „BCKino pod gwiazdami”. Przypomnijmy, że do końca wakacji, w każdy piątkowy wieczór na terenie przy Szybie Krystyna będzie rządzić kino. 
 
Zeszłoroczne doświadczenia pokazują, że idea spodobała się mieszkańcom. Okazało się, że to fantastyczne miejsce, a pomysł był strzałem w dziesiątkę. Klimat tych seansów, w odróżnieniu od tych, które odbywały się na Rynku czy pl. Sobieskiego, jest iście piknikowy. Ludzie przynoszą koce, leżaki, przekąski i wspólnie cieszą się wolnym czasem i dobrym filmem – mówi Papierzańska. 
 
W tym roku organizatorzy postawili na komedie. Nie zabraknie więc polskich komedii romantycznych, komedii kryminalnych i obyczajowych. Najbliższy seans już za tydzień, 11 lipca, o 21.15. Widzowie zobaczą „Wyręczonego zaręczonego” w reżyserii Piotra Matwiejczyka. Z kolei 18 lipca wyświetlony zostanie „Czarny kot, biały kot” Emira Kusturicy. 
 
Więcej o repertuarze znajdziesz na: www.becek.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.