Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Inwestycja w ekologię

  • Dodano: 2014-06-20 10:15, aktualizacja: 2017-07-05 12:18
Oszczędność produkcji ciepła, wyeliminowanie awarii i spadek emisji dwutlenku węgla to tylko niektóre korzyści płynące z modernizacji gospodarki cieplnej.
 
Prowadzona w Bytomiu i Radzionkowie inwestycja była tematem konferencji, która odbyła się wczoraj, 18 czerwca w siedzibie PEC.
 
„Modernizacja gospodarki cieplnej dla gmin: Bytom i Radzionków” realizowana przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. rozpoczęła się w 2011 roku i swoim zasięgiem obejmuje łącznie: ok. 28 km sieci ciepłowniczych oraz zewnętrznych instalacji odbiorczych.
 
I tak, w ciągu dwóch lat udało się zmodernizować w 74% sieć ciepłowniczą i zewnętrzne instalacje odbiorcze oraz węzły cieplne grupowe i indywidualne. Z kolei w całości wymieniono izolację termiczną napowietrznej sieci ciepłowniczej. Trzeba również podkreślić, że tam, gdzie trwały prace remontowe, odnowiona została infrastruktura: chodniki, drogi, parkingi, zieleńce czy alejka w parku miejskim. 
 
W tym roku zaplanowano roboty na ok. 7 km. sieci ciepłowniczych i zewnętrznych instalacji odbiorczych oraz modernizację i budowę 28 sztuk węzłów cieplnych.  Warto też wspomnieć, że ta proekologiczna inwestycja, która niedawno otrzymała tytuł Top Inwestycji Komunalnej, prowadzona jest z wykorzystaniem najnowszych światowych technologii. 
 
Całkowity koszt realizacji wynosi 81 mln. zł, zaś środki uzyskane przez PEC z Unii Europejskiej, w ramach działania 9.2. Efektywna dystrybucja energii Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, to 50 mln. zł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.