Wiadomości z Bytomia

Górnik Bytom najlepszy w Polsce

• Dodano: 2016-06-24 07:45, aktualizacja: 2016-06-23 12:47
Tenisiści i tenisistki Górnika Bytom po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi w Polsce. Potwierdziła to klasyfikacja prowadzona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nasz klub łącznie zdobył 117 punktów i zajął pierwsze miejsce w Polsce w klasyfikacji młodzików, kadetów i juniorów.

Na ten sukces zapracowali między innymi zdobywcy medali na najważniejszych imprezach tenisowych w Polsce: Wojciech Marek, Marcelina Podlińska, Dominika Paczena, Julian Radoń, Wojciech Kasperski, Sonia Grzywocz, Zuzanna Wilk oraz Piotr Gładysz. Do klasyfikacji włączono również tych zawodników, którzy awansowali do 1/8 i ćwierćfinałów imprez tenisowych w naszym kraju.

Wśród młodzików zajęliśmy I miejsce /12 punktów/, kadetów – II miejsce /33,5 punktów/, juniorów – II miejsce /71,5 punktów/. Łącznie udało nam się zebrać 117 punktów, dzięki czemu zajęliśmy I miejsce w pierwszej części sezonu tenisowego.

Przed nami druga część sezonu, w której nasi zawodnicy znowu będą walczyć na krajowych imprezach rangi mistrzowskiej. Jeśli tenisiści i tenisiści Górnika Bytom utrzymają formę, mamy szansę zakończyć cały sezon i 2016 rok na pozycji lidera.