Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

"Dzicy lokatorzy" w bytomskich pustostanach

  • Dodano: 2017-11-21 14:45

Wraz z nadejściem chłodów odnotowujemy nasilenie się osób bezdomnych w różnego rodzaju pustostanach. W opuszczonych mieszkaniach, strychach oraz piwnicach gromadzą się różne osoby. Stwarza to bezpośrednie zagrożenie dla innych mieszkańców a również dla samych bezdomnych. Wczoraj stróże prawa wspólnie z pracownikiem Bytomskich Mieszkań kontrolowali takie miejsca.

Nadejście chłodów powoduje, że osoby bezdomne gromadzą się w różnego rodzaju pustostanach. Dla swoich potrzeb adoptują opuszczone mieszkania, strychy oraz piwnice. Pomimo, że osoby bezdomne mogą przebywać w noclegowni to jednak wolą „na dziko” mieszkać w pustostanach. Związane jest to przede wszystkim z obostrzeniami jakie obowiązują w noclegowniach. Głównym zakazem jaki tam obowiązuje to wstrzemięźliwość od alkoholu. W związku z tym osoby grupujące się w pustostanach często nadużywają tam alkoholu oraz innych używek. Ich pobyt tam wiąże się, że ogrzewają się w sposób lekkomyślny. Stanowi to poważne zagrożenie dla ich samych jak i pozostałych mieszkańców budynków. W takich spartańskich warunkach łatwo o wywołanie pożaru. Ponadto osoby te zakłócają spokój pozostałych lokatorów.

Często dochodzi do zakłóceń ładu i porządku publicznego. Aby przeciwdziałać temu zjawisku wspólną inicjatywę podjęli Policjanci oraz przedstawiciele Bytomskich Mieszkań. Wczoraj Główny Specjalista Zabezpieczenia Zasobów Bytomskich Mieszkań Pan Janusz Piórek wraz ze bytomskim policjantem skontrolowali pustostany w rejonie ulicy Jagiellońskiej oraz Katowickiej. Kontroli poddano kilkanaście pomieszczeń w których mogą znajdować się osoby bezdomne. Znaczna większość z nich była zamknięta i z relacji mieszkańców nie przebywają w nich osoby bezdomne. Jednak w kilku przypadkach pomieszczenia te były otwarte co może świadczyć o obecności w nich „dzikich lokatorów”.

Tego typu działania będą kontynuowane. Zebrana przez osoby kontrolujące wiedza zostanie wykorzystana w celu zapobiegnięcia dalszym naruszeniom porządku publicznego oraz rozpoznaniu tworzącym się miejsc w których mogą pojawiać się osoby związane ze środowiskiem kryminogennym.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.