Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Działkowcy z całej Polski przyjadą do Bytomia

  • Dodano: 2017-08-23 08:30, aktualizacja: 2017-08-23 08:58

To będzie wielkie wydarzenie nie tylko dla bytomskich działkowiczów. W sobotę, 26 sierpnia, w Parku Amendy w Łagiewnikach odbędą się 59. Krajowe Dni Działkowca. Impreza ta jest szczególna, bowiem zbiega się w czasie z obchodzonym w tym roku jubileuszem 120-lecia istnienia ogrodów działkowych w Polsce.

W uroczystości wezmą udział władze związkowe na czele z Prezesem Polskiego Związku Działkowców Eugeniuszem Kondrackim, przedstawiciele samorządu lokalnego, a także około 1000 działkowców z 26 okręgów PZD.

W programie imprezy przewidziano m.in. galę sztandarową i salwę honorową, będą też sadzone jubileuszowe drzewka. Tego dnia w Bytomiu wręczone zostaną medale z okazji 120-lecia dla działaczy PZD i innych osób, dzięki którym powstawały i rozwijały się ogrody działkowe.

Jak co roku nagrody odbiorą laureaci konkursów krajowych „ROD Roku” i „Wzorowa Działka Roku 2017”, a zasłużeni działkowcy zostaną uhonorowani jubileuszowymi odznaczeniami – mówi Dawid Dąbrowski ze Stowarzyszenia Aktywne Łagiewniki.

Ponadto Damian Bartyla, prezydent Bytomia zaprosił działkowców na koncert Zespołu Tańca Ludowego „Śląsk”, który odbędzie się o 17.00 w centrum Bytomia.

59. Krajowe Dni Działkowca rozpoczną się o 11.00. Organizatorem imprezy jest Polski Związek Działkowców oraz Urząd Miejski w Bytomiu.

Najnowsze informacje z Bytomia w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.