Wiadomości z Bytomia

Dwie wystawy i koncert na sto lat działalności Muzeum Górnośląskiego

  • Dodano: 2011-12-10 17:45, aktualizacja: 2012-07-27 14:50

W miniony piątek 9 grudnia Muzeum Górnośląskie obchodziło stulecie swojej działalności. W okrągłą rocznicę gmach Muzeum odwiedziło wielu znakomitych gości.

 

A co przygotowano na tę okazję? Wiele ciekawych wydarzeń, bowiem w punktach programu znalazły się aż dwie wystawy oraz koncert.

 

Pierwszą otwartą dla zwiedzających wystawę zatytułowano "Dziś i jutro Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu". Nie przez przypadek to właśnie tym wydarzeniem otwarto obchody, gdyż wystawa ta w swym zamierzeniu miała właśnie charakter jubileuszowy. Goście w tym czasie obejrzeli najważniejsze i najciekawsze zbiory pochodzące ze wszystkich działów muzeum.

 

Potem przyszedł czas na planowany koncert. Nie zabrakło wielu przemówień, składanych gratulacji jak i podziękowań. Na scenie Anna Leśniewska, Piotr Koprowski, Oskar Jasiński oraz pianistka Halina Mansarlińska zaprezentowali m.in. kilka scen z operetki "Księżniczka Czardasza", a także wiele innych znanych utworów.

 

Dopiero po godzinie 17:00 nastąpiło otwarcie drugiej programowej wystawy, która nosiła nazwę "Ozdoby Szykownych Prababek". Był to piękny i bogaty zbiór biżuterii ludowej, z której najwięcej eksponatów pochodzi z kultury cieszyńskiej. Wydarzenia tradycyjnie podsumowano przyjęciem koktajlowym.

 

Na uroczystości obecny był m.in. Prezydent Miasta Piotr Koj.

 

 

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.