Wiadomości z Bytomia

Dwie wystawy i koncert na sto lat działalności Muzeum Górnośląskiego

  • Dodano: 2011-12-10 17:45, aktualizacja: 2012-07-27 14:50

W miniony piątek 9 grudnia Muzeum Górnośląskie obchodziło stulecie swojej działalności. W okrągłą rocznicę gmach Muzeum odwiedziło wielu znakomitych gości.

 

A co przygotowano na tę okazję? Wiele ciekawych wydarzeń, bowiem w punktach programu znalazły się aż dwie wystawy oraz koncert.

 

Pierwszą otwartą dla zwiedzających wystawę zatytułowano "Dziś i jutro Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu". Nie przez przypadek to właśnie tym wydarzeniem otwarto obchody, gdyż wystawa ta w swym zamierzeniu miała właśnie charakter jubileuszowy. Goście w tym czasie obejrzeli najważniejsze i najciekawsze zbiory pochodzące ze wszystkich działów muzeum.

 

Potem przyszedł czas na planowany koncert. Nie zabrakło wielu przemówień, składanych gratulacji jak i podziękowań. Na scenie Anna Leśniewska, Piotr Koprowski, Oskar Jasiński oraz pianistka Halina Mansarlińska zaprezentowali m.in. kilka scen z operetki "Księżniczka Czardasza", a także wiele innych znanych utworów.

 

Dopiero po godzinie 17:00 nastąpiło otwarcie drugiej programowej wystawy, która nosiła nazwę "Ozdoby Szykownych Prababek". Był to piękny i bogaty zbiór biżuterii ludowej, z której najwięcej eksponatów pochodzi z kultury cieszyńskiej. Wydarzenia tradycyjnie podsumowano przyjęciem koktajlowym.

 

Na uroczystości obecny był m.in. Prezydent Miasta Piotr Koj.

 

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również