Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Dołącz do ekologicznej drużyny

  • Dodano: 2015-03-25 07:45, aktualizacja: 2017-07-05 12:18
Do Światowego Dnia Ziemi został niespełna miesiąc, ale uczniowie bytomskich szkół już zaangażowali się w dużą ogólnopolską akcję, podczas której będą pisać listy dla Ziemi. Do pisania posłuży im nie tylko papier, ale też specjalna aplikacja. 
 
 
W tym roku młodzi bytomianie zabiorą głos w sprawie ograniczania ilości odpadów oraz ekokonsumpcji. Akcję pisania listów poprzedzą lekcje tematyczne w szkołach, którym będą towarzyszyć przeróżne działania ekologiczne. 
 
 
W ramach poprzednich edycji Listów dla Ziemi w szkołach organizowano wystawy, przedstawienia, akcje sadzenia drzew i sprzątania śmieci oraz wycieczki edukacyjne np. do nadleśnictw. Listom dla Ziemi towarzyszy też akcja pod hasłem „365 reklamówek”, która ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na problem odpadów i propagować ideę recyklingu. 
 
 
Do działań dołączyć może każdy – wystarczy tylko posprzątać śmieci porzucone w lesie, nad jeziorem, przy drodze (jedną z tytułowych 365 reklamówek) i dodać swoje działanie do specjalnego kalkulatora znajdującego się na: www.365reklamoweksmieci.pl
 
 
Więcej informacji można znaleźć tutaj. Zainteresowanych odsyłamy do Facebooka, gdzie będzie można śledzić przebieg akcji.
 
 
Warto przypomnieć, że formę edukacji poprzez pisanie listów Fundacja Arka – organizator wydarzenia, wykorzystuje od początku swojej działalności. Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie od 1970 roku, w Polsce – od 1990 r. Głównym założeniem przypadającego na 22 kwietnia święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.