Wiadomości z Bytomia

Charytatywnie dla OREW

  • Dodano: 2016-06-14 07:45, aktualizacja: 2016-06-13 14:55
Zespół Weekend oraz Blue Party zagrały /11 czerwca/ dla bytomskiego Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Całkowity dochód z koncertu został przeznaczony na remont nowej siedziby. 
 
 
Pieniądze pochodzące z biletów-cegiełek sprzedanych na koncert przeznaczone będą na remont budynku, w którym mieści się ośrodek. -Liczymy, że dzięki pozyskanym środkom już we wrześniu bieżącego roku uda nam się uruchomić kolejne piętro budynku, a tym samym rozpocząć szkolną edukację dzieci - powiedziała Anna Dzionsko, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Bytomiu. 
 
 
Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno-Wychowawczy jest jedyną na terenie powiatu bytomskiego placówką obejmującą kompleksową edukację, rehabilitację i rewalidację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Przebywają tu osoby, w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz chorobami współistniejącymi. Na terenie ośrodka prowadzi się różne rodzaje rehabilitacji i terapii zarówno w formie zajęć indywidualnych jak i grupowych, dostosowanych do potrzeb i możliwości ich uczestników, z realizacją obowiązku szkolnego włącznie. Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym ogólnorozwojową terapię, rehabilitację, zajęcia psychologiczne, logopedyczne, hipoterapię, dogoterapię, a także arteterapię. 
 
 
Placówka swoją działalność rozpoczęła 15 lat temu. W 2012 roku władze miasta przekazały na potrzeby Ośrodka trzykondygnacyjny budynek po zlikwidowanej szkole przy ulicy Małachowskiego o pow. 2200 m2. Placówka ze środków własnych przeprowadziła generalny remont parteru, a dzięki dotacji z PFRONu i darowiźnie z bytomskiego PECu dobudowano windę. W chwili obecnej trwają starania o pozyskanie pieniędzy umożliwiających remont drugiego pietra budynku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.