Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Bytomskie kościoły w obiektywie

  • Dodano: 2010-02-10 10:30, aktualizacja: 2010-02-10 11:55

Wędrując szlakiem bytomskich świątyń, spotkać można średniowieczne monumentalne budowle, pamiętające "srebrną" przeszłość miasta, jak i takie, w których zanim rozbrzmiały organy i modlitwa, można było wykonać skok przez kozła...

Rzeczony kozioł gimnastyczny i inne sprzęty, które służyły poprawie fizycznej tężyzny stanowiły niegdyś wyposażenie budynku przy ul. Pułaskiego, gdzie obecnie mieści się parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Tam też funkcjonuje Jezuickie Duszpasterstwo Młodych - Wspólnota MAGIS, które chcąc zwrócić uwagę na różnorodność i piękno bytomskiej architektury sakralnej zorganizowało konkurs "Kościół w mieście Bytom". Mijając je na co dzień często nie dostrzegamy ich piękna. Nie znamy ich historii. Organizując tego typu przedsięwzięcie uczestnicy mogli stać się kupcem z przypowieści który znalazł perłę -  mówił o. Paweł Adamarek SJ podczas dzisiejszego spotkania w Biurze Promocji Miasta.

Wyróżniono prace: Bartka Kasprzaka, Natalii Jagieło oraz Katarzyny Hapki. Trzecia nagroda trafiła do Weroniki Trochy i Julii Jagieły, drugie miejsce zajęły fotografie Ady Jendroszek i Agnieszki Pasek. Zwycięzcami konkursu zostali: Marta Giza i Marcin Hilmer. Wystawę można oglądać do 16 lutego w BPM.

 

Najnowsze informacje z Bytomia w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.