Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Bytom nagrodzony w Konkursie "Modernizacja Roku 2015"

  • Dodano: 2016-08-31 12:45

O najwyższe laury w tym ogólnopolskim konkursie ubiegały się 672 inwestycje z całego kraju. Wśród nich znalazły się także bytomskie przedsięwzięcia - Kompleksowa termomodernizacja obiektów oświatowych w formie partnerstwa publiczno-prywatnego oraz Przebudowa stawu południowego w Parku Miejskim.

Zrealizowana przez Wydział Realizacji Inwestycji i Remontów UM, Kompleksowa termomodernizacja obiektów oświatowych w formie partnerstwa publiczno-prywatnego w Bytomiu została laureatem XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2015" w kategorii elewacje i termomodernizacje.

Niewątpliwie jest to dla nas cenne wyróżnienie i cieszymy się, że inwestycja gminy Bytom została tak wysoko oceniona przez ekspertów zasiadających w jury konkursu – mówi Lidia Dudlej, zastępca naczelnika Wydziały Realizacji Inwestycji i Remontów UM.

Trzeba też wyraźnie podkreślić, że przedsięwzięcie, które zrealizowaliśmy w formule partnerstwa publiczno-prywatnego nie tylko znacząco podnosi atrakcyjność Bytomia, ale także wpływa na ochronę środowiska oraz oszczędności, jeśli chodzi o zużycie energii cieplnej i elektrycznej. Jest również przykładem doskonałej współpracy między gminą a sektorem biznesowym – dodaje Lidia Dudlej.

Dzięki tej inwestycji 17 bytomskich szkół zyskało nowe oblicze. Obok temomodernizacji, w placówkach wdrożono system zarządzania energią umożliwiający indywidualną regulację temperatury w każdej sali lekcyjnej, zmodernizowano źródła ciepła oraz wykonano system zdalnego monitorowania i sterowania instalacjami energetycznymi. Za realizację inwestycji oraz zarządzanie energią przez 15 lat odpowiedzialny jest Siemens Sp. z o.o.

Powody do radości ma również Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Przebudowa stawu południowego w Parku Miejskim, dzięki zdobyła pierwsze miejsce w głosowaniu internetowym w kategorii tereny zielone.

To dla nas bardzo ważna nagroda, bo jest zarazem dowodem na to, że mieszkańcy widzą naszą pracę, doceniają nasze starania, by nasz park był piękny. Trzeba także zaznaczyć, że biorąc udział w tym prestiżowym konkursie, rywalizowaliśmy z inwestycjami zakrojonymi na dużą skalę. To dla nas ogromnie motywujące i wierzę, że w kolejnych edycjach powalczymy o główną nagrodę – mówi Krystyna Ostrowska, wicedyrektorka Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Przypomnijmy, że remont stawu w zabytkowym parku, który pochłonął prawie 3 mln zł. zakładał wprowadzenie nowej roślinności, powiększenie tafli stawu oraz zagospodarowanie zdewastowanej linii brzegowej. Otwarty we wrześniu 2015 staw na powrót stał się wizytówką parku i miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców. Warto dodać, że bytomski staw ma na swoim koncie także inne nagrody. W 2013 roku został uhonorowany statuetką

Budowa Roku i otrzymał nagrodę III stopnia w konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie zaakcentowano, iż była to jubileuszowa, XX edycja konkursu. Z tej okazji specjalnymi nagrodami wyróżniono osoby, które w sposób szczególny zaangażowany się w tę inicjatywę. Wśród nich znalazł się Damian Bartyla, prezydent Bytomia, który został uhonorowany Złotą Nagrodą Moderatora Roku 2015.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.