Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Bytom króluje na Eurowizji

  • Dodano: 2017-12-19 07:45, aktualizacja: 2017-12-18 11:47

Uczennica bytomskiej baletówki zwyciężyła w sobotę Eurowizję w Pradze. W konkursie dla młodych tancerzy Paulina Bidzińska nie miała sobie równych.

Awans do tak prestiżowego wydarzenia zapewniła sobie zwycięstwem w konkursie Młodego Tancerza Roku. W maju rywalizowała z siedmioma finalistami tego konkursu. Ciekawostką jest, że aż trzech to wychowankowie bytomskich szkół.

W sobotnich rywalizacjach brali udział reprezentanci ośmiu krajów. Paulina Bidzińska urzekła jury tańcem „La certa” choreografii Jacka Przybyłowicza z muzyką Antonio Vivaldiego. Sędziowie pochodzący z Czech, Szwecji oraz Izraela wyłonili dwóch finalistów. Bytomianka wraz z Patricią Crnkovič we wspólnym tańcu ostatecznie rozwiały wątpliwości oceniających.

Jestem zaskoczona i chcę podziękować wszystkim. Jestem bardzo szczęśliwa, to niesamowite uczucie. (...) To była duża szansa, aby pokazać swoje umiejętności i mam nadzieję, że to zwycięstwo przyniesie nowe doświadczenia - powiedziała zwyciężczyni po ogłoszeniu wyników.

Na świecie tylko Hiszpania ma na swoim koncie więcej zwycięstw w tym konkursie niż Polska. Wygrana Pauliny Bidzińskiej jest naszym trzecim tytułem.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Waldemar z Tychów

    oglądałem ten konkurs, no i naszą piękną i niezrównaną Karolinę Bidzińską. Wspaniała dziewczyna i tancerka. Ona wyraźnie wyróżniała się w śród tancerek i tancerzy. Byłem bardzo dumny z naszej tancerki i twierdzę , że w niej już jest gwiazda na sceny całego świata. Ponad to jej uroda zniewala.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.