Wiadomości z Bytomia

Biała sobota

  • Dodano: 2014-09-17 15:15
Niedawno został uruchomiony rządowy program dla rodzin wielodzietnych „Karta Dużej Rodziny”, która uprawnia do korzystania z ulg i zwolnień w dostępie do kultury, rekreacji i sportu oraz innych dóbr i usług na preferencyjnych warunkach.
 
W naszym województwie program realizowany będzie w ramach projektu „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”. Do przedsięwzięcia przyłączyło się już kilkanaście instytucji publicznych, firm, organizacji pozarządowych w tym Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu.
 
Biała sobota
W ramach projektu „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny” 20 września 2014 roku (sobota) zapraszamy użytkowników Karty, a także wszystkich chętnych mieszkańców regionu do wzięcia udziału w akcji prozdrowotnej organizowanej przez Szpital Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu. Tego dnia między godziną 9:00 a 13:00 na terenie Bloku Nr 2 (parter) uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz specjalistycznych porad lekarskich. Będzie można m.in. wykonać badanie EKG oraz zmierzyć poziom ciśnienia we krwi. Kobiety będą mogły skorzystać  z badań oraz konsultacji ginekologicznych. Odbędzie się również specjalnie spotkanie informacyjno-konsultacyjne w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zasięgnąć porady dermatologicznej. Chętni będą mogli skorzystać również  z badania stóp za pomocą podoskopu oraz skonsultować się ze specjalistą z Zakładu Przedmiotów Ortopedycznych i Środków Pomocniczych. 
 
„Karta Dużej Rodziny”
Warto wiedzieć, że Karta Dużej Rodziny skierowana jest do rodzin wielodzietnych, wychowujących troje i więcej dzieci. Dokument wydawany jest bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny na podstawie złożonego wniosku. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18stego roku życia lub do ukończenia nauki (również studiów), maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Dziecku legitymującemu się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18 roku życia karta przysługuje  na czas trwania orzeczenia  o niepełnosprawności. Aktualizowany na bieżąco katalog ulg i zniżek znaleźć można na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: www.rodzina.gov.pl (należy wybrać zakładkę „Duża Rodzina”). Realizowany w naszym regionie projekt „Rodzina szansą – Śląska Karta Dużej Rodziny” ma na celu wzmocnienie i wsparcie rodzin, w tym wielodzietnych  z województwa śląskiego w wypełnianiu fundamentalnych zadań – przygotowania dzieci do życia w społeczeństwie, zapewnienia odpowiedniego poziomu życia i poczucia bezpieczeństwa, wykształcenia świadomości narodowej oraz przekazania informacji o języku i kulturze. W Bytomiu szczegółowe informacje o programie uzyskać można:
Biuro Organizacji Pozarządowych
Urząd Miejski w Bytomiu
Rynek 26/5
3+@um.bytom.pl
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.