Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

8 mln zł w 5 miesięcy przekazano na sport

  • Dodano: 2016-07-08 07:45, aktualizacja: 2016-07-07 14:00
Tę kwotę, w ciągu ostatnich pięciu miesięcy br. miasto przekazało na remonty, inwestycje i bieżącą działalność obiektów sportowych w Bytomiu. Do całości dochodzi utrzymanie klas sportowych, grup młodzieżowych i stypendia dla sportowców. Najwięcej, bo prawie 2,8 mln zł wydano na nowe boisko piłkarskie w Szombierkach.   
 
 
Miasto dysponuje kilkunastoma obiektami sportowymi, których roczne utrzymanie kosztuje miliony złotych. To jednak nie wszystko. Remonty, inwestycje związane z budową nowych obiektów, finansowanie grup młodzieżowych, a także stypendia i utrzymanie klas sportowych to kolejne wydatki, jakie co roku ponosi gmina na sport – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy br. na utrzymanie, aż 29 bytomskich sekcji młodzieżowych miasto wydało 861 tys. zł. Kolejnym wsparciem dla naszych klubów były stypendia sportowe na łączną kwotę prawie 193 tys. zł. 
 
 
Największą kwotę, bo prawie 2,8 mln zł przeznaczono na budowę nowego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Frycza – Modrzewskiego w Szombierkach. Ponadto w ramach budżetu obywatelskiego wydano już 392 tys. złotych na nowe inwestycje sportowe w Bytomiu, między innymi: budowę boiska przy MDK nr 2 za 114 tys. zł, budowę boiska przy ul. Wyzwolenia w Bytomiu – Szombierkach za ponad 178 tys. zł, nowy plac do „Street Wokoutu” za 31 tys. zł przy ul. Tysiąclecia na Stroszku oraz budowę nowoczesnej bazy sanitarnej przy stadionie Rodła Górniki za prawie 56 tys. zł.
 
 
Spore środki przekazano także na utrzymanie: pływalni krytej przy ul. Wrocławskiej – 1 mln 892 tys. zł, Hali na Skarpie – 416 tys. zł, lodowiska przy ul. Pułaskiego – 427 tys. zł oraz lodowiska plenerowego /pl. Sobieskiego/ – 179 tys. zł. Do całości dochodzi również utrzymanie obiektów takich jak: hale sportowe przy ul. Strzelców Bytomskich i Kosynierów, boiska orlik,  pływalnia odkryta, Torkacik, a także stadion przy ul. Worpie i ul. Olimpijskiej. W ciągu pięciu miesięcy wydano na nie prawie 750 tysięcy zł.
 
 
Ponad 2 mln zł już przekazano na utrzymanie klas sportowych i sekcji młodzieżowych oraz stypendia dla sportowców. Przeznaczamy duże środki finansowe na działalność, rozwój i ulepszenie bazy sportowej w mieście. Takie wsparcie umożliwia realizację wielu młodym bytomianom ich pasji. Dzięki porządnej bazie sportowej podnoszą też swoje kwalifikacje, co już przedkłada się na osiągane sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Ponadto rozwój bazy sportowej w Bytomiu doskonale wpisuje się w rewitalizację sportową naszego miasta – mówi prezydent Bartyla. Nie możemy pomijać również roli sportu, jako narzędzia wpływającego na rozwój fizyczny. Sport kształtuje też osobowość. Poza tym dzieci i młodzież systematycznie uprawiające sport, znacznie rzadziej uzależniają się od alkoholu i innych używek – dodaje prezydent.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.