Wiadomości z Bytomia

12. Teatromania za rok. Czy znowu zaskoczy repertuarem?

  • Dodano: 2009-06-08 09:03

To festiwal, jakiego nie powstydziłoby się żadne duże miasto – tak pisali krytycy przed rozpoczęciem Teatromanii. 11. Festiwal Teatralny Teatromania 2009 przeszedł do historii. Jego organizatorzy z roku na rok zaskakują publiczność repertuarem.

Festiwal już dawno wyszedł poza mury Beceku. Także i w tym roku spektakle odbywały się na bytomskim Rynku, na placu Sobieskiego, na ulicy Dworcowej, w Elektrociepłowni Szobmierki czy nawet w Parku Miejskim.

To właśnie tu odbył się finał tegorocznej Teatromanii, która od roku 2003 stała się festiwalem międzynarodowym. Wcześniej jednak w Beceku zaprezentowano spektakl  "Shi-Zen, 7 Bowls" Lume Teatro z Brazylii.

Spektakl ten był prezentowany na rozmaitych festiwalach teatralnych w Brazylii, podczas the Festival International Experimental de Quito w Ekwadorze, the Festival International de Liege w Belgii oraz podczas Fringe w Edynburgu w znakomitym ośrodku Aurora Nova.

Na finał Teatromanii organizatorzy zaprosili widzów do Parku Miejskiego. Tam późnym wieczorem zaprezentował się czeski teatr Skutr. To przedstawiciel młodej generacji czeskiego teatru, jedna z najbardziej oryginalnych, nowoczesnych i wyrazistych grup czeskiej sceny niezależnej.

Spektakle realizowane przez Skutr łączą taniec, ruch, akrobacje, sztukę lalkarską, projekcje, słowo, niezwykle precyzyjnie operują światłem oraz muzyką. Prezentowane były na festiwalach w Serbii, Polsce, Łotwie, Włoszech, Niemczech, Rumunii i na Słowacji.

Źródło: www.bytom.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.