Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Kultura: Pozostałe wiadomości

X edycja konkursu "Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz"

W Bytomiu nie brakuje utalentowanych muzycznie młodych ludzi. Lokalne konkursy piosenki to doskonały sposób na ich odkrycie. Ten bytomski organizowany jest przez Zespół Szkół Administracyjno-Socjalnych i ma już dziesięcioletnią tradycję. W związku z jubileuszem koordynatorka przedsięwzięcia Ewa Ziemniewicz przygotowała w tym roku dodatkowe atrakcje.

W marcu w siedzibie szkoły przy ulicy Małachowskiego przeprowadzono eliminacje wstępne do finału konkursu. Zgłosiło się 30 wykonawców reprezentujących bytomskie gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz domy kultury.

Po przesłuchaniach do dalszego etapu zakwalifikowało się 15 kandydatów. Spośród nich w finale, który miał miejsce w Beceku, najlepsza okazała się Ewelina Dikta przygotowana przez MDK Nr 1, drugie miejsce zajęła Elżbieta Pańczyk z III kl. IV LO, na trzecim uplasowała się Aleksandra Berezowska, uczennica I kl. Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, reprezentująca MDK Nr 2.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Agata Czarnecka, Marta Gawęcka oraz Katarzyna Świniarska.

Przyznano także Nagrodę Specjalną w postaci cyklu konsultacji wokalnych w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej NICE NOISE w Katowicach dla Aleksandry Berezowskiej i Eweliny Dikty.

Nagrodą Publiczności uhonorowano Elżbietę Pańczyk.

Finalistów konkursu jak co roku oceniało profesjonalne jury w składzie: Hanna i Zbigniew Fabijanowscy, Marek Ziemniewicz, Ireneusz Herisz i Małgorzata Kaniowska.

Oprócz tegorocznych zwycięzców na scenie pojawili się laureaci wszystkich poprzednich edycji. Wielu z nich ma już na swoim koncie kolejne sukcesy sceniczne i wydane płyty. Muzycznym deserem wieczoru był występ Hani Stach, znanej ze szklanego ekranu m.in. dzięki programom "Idol" i "Szansa na sukces".

Imprezę poprowadzili w duecie Dagmara Jarosz i Krzysztof Wieczorek.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent Bytomia Piotr Koj, który docenił wysoki poziom przygotowania wykonawców.

Źródło: www.bytom.pl

 

(www.bytom.pl)Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na mojBytom.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego mojbytom.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy korzystasz z basenów odkrytych w swoim mieście?
 • Nie, nigdy nie chodzę na takie baseny
 • Tak, bardzo często
 • Od czasu do czasu
zobacz wyniki

R E K L A M A

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

1021
Twój schowek