Wiadomości z Bytomia

W Parku Miejskim w Bytomiu rywalizowano w Mistrzostwach Śląska w orientacji precyzyjnej

• Dodano: 2024-03-27 11:30

Umiejętność dokładnego czytania mapy, posługiwanie się kompasem oraz interpretacja terenu. To liczyło się najbardziej podczas Mistrzostw Śląska w orientacji precyzyjnej, które odbyły się w naszym malowniczym Parku Miejskim. Osoby z niepełnosprawnością ruchową rywalizowały na Górze Miłości oraz Wyspie Marzeń.

W sobotę i niedzielę, 23-24 marca, w Parku Miejskim w Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Śląska w orientacji precyzyjnej. W sobotę została rozegrana konkurencja PreO – zawodnicy poruszali się po wyznaczonej trasie od startu do mety (ok. 1200 metrów), szukali punktów kontrolnych w terenie (22 punkty kontrolne) i na podstawie mapy oraz opisów w postaci piktogramów, udzielali odpowiedzi na kartach startowych.

Najlepszy był Adam Gruca

Wyniki

W niedzielę, 24 marca została rozegrana konkurencja TempO. Zawodnicy w sześciu stacjach czasowych rozwiązywali zadania na czas. Na każdej stacji czasowej, zawodnik dostał 5 map a punkty kontrolne znajdowały się na wprost zawodnika. Na stacji czasowej, zawodnik odpowiadał ustnie a sędzia notował odpowiedzi i mierzył czas. W tej konkurencji także zwyciężył Adam Gruca.

Wyniki

W konkurencji PreO wystartowało 31 osoby, a w TempO 24 osoby. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem honorowym prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.