Wiadomości z Bytomia

Bytomski dżudoka wygrał pięć walk w prestiżowym Grand Prix Austrii

• Dodano: 2024-03-11 10:30

W weekend Paweł Drzymał z Czarnych Bytom w imponującym stylu wygrał pięć walk przed czasem i awansował do finału Grand Prix Austrii w Linzu. W Pucharze Europy Juniorek w Podgoricy młode bytomskie dżudoczki zdobyły trzy medale. Kinga Chmielewska złoto, a Julia Bulanda i Daniela Badura brąz.

Sukces Pawła Drzymały: Pięć zwycięstw w Grand Prix Austrii

W kategorii 81 kg Paweł Drzymał najpierw pokonał Medicksona del Orbe z Dominikany, Węgra Attila Ungvari (15. zawodnika rankingu światowego) oraz Czecha Adam Kopeckego. W ćwierćfinale Polak był lepszy od Hiszpana Alfonso Urquiza, a w półfinale wygrał z Japończykiem Joji Togo. Wszystkie pojedynki wygrał przed czasem! Jedynej porażki doznał w finale w starciu z medalistą mistrzostwo Europy Włochem Antonio Esposito, który jest w rankingu światowym na 19. miejscu. Dzięki świetnemu startowi bytomski dżudoka zdobył 490 punktów do rankingu olimpijskiego. W rankingu światowym Drzymał zajmował dotychczas 50 miejsce i dzięki świetnemu startowi w Austrii może awansować nawet o 10 pozycji wyżej.

Bardzo dobrze wypadły także juniorki w Pucharze Europy w Podgoricy. W Czarnogórze nasze zawodniczki zdominowały kat. 57 kg. Kinga Chmielewska wywalczyła złoto, wygrywając trzy walki, a Julia Bulanda była trzecia i przegrała jedynie w półfinale ze swoją koleżanką z klubu i reprezentacji. Z kolei Daniela Badura zdobyła brąz w kat. 63 kg.

Bytomski dżudoka wygrał pięć walk w prestiżowym Grand Prix Austrii (fot. IJF/Czarni Bytom)